Pán Prstenů 1 - Společenstvo Prstenu

22. srpna 2006 v 18:45 | autorka-Maja-tonevim

Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Motto:Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.Typ filmu:Rok výroby:2001Režie:Peter JacksonHrají:Elijah Wood(Frodo Pytlík - hobit),Ian McKeller (Gandalf - čaroděj),Viggo Mortensen (Aragorn řečený Chodec - člověk), Sean Astin (Samvied Křepelka řečený Sam - hobit),Liv Teler (Arwen - elfka), Billy Boyd (Peregrin Bral řečený Pipin - hobit), Dominic Monghan (Smělmír Brandorád řečený Smíšek - hobit), Ian Holm (Bilbo Pytlík - hobit), Christopher Lee (Saruman - čaroděj),Cate Banchett(Galadriel - elfka), Sean Bean (Boromir - člověk), John Rhys-Davies (Gimli - trpaslík),Orlando Bloom,Marton Csokas Popis: Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.
Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do souboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem.
Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit s několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Filmový epos, který byl natočena podle Tolkienovy legendární trilogie se stal jedním z nejkolosálnějších počinů jaké kdy spatřily přítmí kin. Mytické události, krajiny a stvoření vzešlá z Tolkienovy fantazie, to všechno si vyžádalo čtyři desetiletí trvající vývoj filmových technologií, než jsme se dostali na úroveň, kdy je možno převést je bez úhony na plátno.
Film Pán prstenů, který napsal, režíroval a produkoval Peter Jackson je prvním dílem trilogie, jejíž další dva díly byly v zájmu zachování integrity příběhu natočeny spolu s tím prvním. Brzy proto budou následovat další dva díly: Dvě věže a Návrat krále.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama